Sulama Kredisi ve Şartları

Sulama Kredisi

Devlet bir çok konuda vatandaşlarına destek verirken sondaj ve sulama alanları içinde Devlet destekli sondaj ve sulama kredileri olduğu doğrudur. Bu kredilerden bahsetmeden önce sondaj sulamasının nasıl yapıldığına dair bilgiler vereceğim ve daha sonra devlet desteği ile kredi veren bankaların isimlerini ve avantajlarını sunacağız

Devlet destekli sondaj ve sulama kredileri

Devlet sondaj ve sulama kredileri ile vatandaşlarına destek vererek onların kazanmasına destek sağlamaktadır. Bu sebeple devletin anlaşmalı olduğu bankalardan sondaj kredisi çekerek ihtiyacınız olan limite sahip olacaksınız. Devletin anlaşmalı olduğu bankalar ise Ziraat bankası, Halk bank ve Vakıfbank olarak yer almaktadır.

Ziraat bankası sondaj kredisi veriyor

Ziraat bankası sondaj kredisi için başvuruda bulunan vatandaşlar için kredi imkanı sağlanmaktadır. Sondaj kredisi gerçek ve tüzel kişiler arasından çiftlik belgesine sahip olan vatandaşlarımıza verilecektir. Bu krediye başvuruda bulunana vatandaşların sıfır faiz ile kredi imkanına sahip olması mümkün olacaktır. Bu kredi için başvuruda bulunan vatandaşların asıl hedefi ise sondaj kredisinden yararlanarak yeterli derece de sulanmayan arazilerin sondajlar sayesinde rahat ve verimli bir şekilde sulanması hedeflenmektedir. Aynı zamanda sondaj sulama işlemlerinden yararlanan vatandaşlarımız tarla, arazi ve bahçelerini sularken aynı zamanda karlı üretimlerde bulunmuş olacaklardı

Ziraat bankası sondaj ve sulama kredisine başvuruda bulunmak için gerekli olan evraklar nelerdir?

  • Çiftçi kayıt belgesi
  • İlgili oda kayıt belgesi
  • Vergi levhası
  • Kimlik fotokopisi ve aslı
  • Kredi başvurusunda teminat için verilecek olan belge
  • Kira sözleşmesi veya tapu kontratı

saymış olduğumuz belgeleri tamamlamış olduğunuz taktirde kredi imkanlarından yararlanabilir ve istemiş olduğunuz kredi tutarına sahip olabilirsiniz.

Damla sulama kredisi

Damla sulama suyun süzülerek suluma yapılacak olan alana damla halinde sulama yapma şekline verilen addır. Damla sulama toprak altına yerleştirilen küçük damacanalar şeklinde bulundurulan depolardan suyun süzülerek toprak üzerine veya toprak altına su verilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Büyük araziler, tarlalar, seralar için damla sulama oldukça maliyetli olduğu için devlet destek vererek bu sulama tekniğinden yararlanmanız için kredi imkanları sunulmaktadır. Ziraat bankası tarafından verilen bu kredi modern sulama kredisi olarak adlandırılmaktadır.

2017 Yılı Genç Çiftçi Projesi 30 Bin Lira Hibe Kredi Desteği verilecek. Bu destek tarımsal alanlarda kullanılacak. Ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Damla sulama ve sondaj sulama tekniğinden yararlanan çiftçiler için devletin anlaşmalı olduğu bankalar kredi imkanları sağlamaktadır. Bu krediler detaylı bilgi edinmek istiyorsanız eğer size en yakın bulunan kamu bankalarının şubelerine başvuruda bulunabilir ve ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Sizde Devlet destekli sondaj ve sulama kredisi için Ziraat bankası şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Paylaş:

Tags:Ziraat, Kredi, Sulama, Çiftci

Yorum Yaz