Peyzaj Planlama ve Peyzaj Tasarımı

Peyzaj Planlama ve Tasarımı

Tecrübeli peyzaj planlama ve tasarımı ve mimarları, çim ve çiçek parterleri arasında sınır çizgisi oluşturmanın sadece görsel açıdan önemli olmadığını çok iyi biliyor!.Döşeme, çakıl, çiçek parterleri gibi alanlar ile çim alanlar arasındaki net bir ayrım bahçe bakımını yüzde yüz kolaylaştırıyor.

Güzel bir çim yüzey ve aynı zamanda bahçeye sahip olmak ve estetik olarak bu görüntüyü sürekli halde korumak zor ve uğraş gerektiren bir iştir. Fakat bakım yükünü hafifletmek için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunlardan bir tanesi bahçelere çim sınırlama ürünleri dahil etmektir. Çim sınırlama ürünleri bahçelerde çim alanları ile bitki alanları arasına bir engel olarak yerleştirilmektedir.

Peyzaj tasarımında işçilikten ziyade kullanılan ürünlerde önemlidir.Örnek verecek olursak çim sınırlama ürünleri bitki parterleri etrafındaki çizgileri vurgulayarak berrak ve temiz bir görünüm oluşturmaktadır. Çim yüzeyin, bahçede gelişigüzel büyümesini ve ev ve binalara doğru hareketini kontrol altında tutmak mümkündür.

Peyzaj tasarımında önemli olan çim alanları sayesinde bina ve sert zeminler etrafındaki çim alanları sürekli biçip düzenleme uğraşı ortadan kalkıyor. Kullanılan çim sınırlayıcı ürün yeterince düz ve uygun ölçüde ise çim biçme makinasının bıçaklarını yüzeyine dayayıp, kolaylıkla çim biçimi yapılabiliyor. Aynı zamanda bitki parterlerindeki hassas bitkilerin de yanlışlıkla kesilmesi engellenmiş olmaktadır.

Paylaş:

Tags:Peyzaj, Tasarım, Planlama, Çim

Yorumlar
  • Yorum Profili
    Sedat Taşpınar:
    23/02/2017

    Çok güzel bir açıklama olmuş elinize sağlık umarım işimiz olursa sizin firmadan alacagımızdan emin olabilirsiniz.İyi çalışmalar diliyorum

Yorum Yaz