Contalı Pvc Borusu ve Altyapısı

Contalı Pvc Boru Altyapısı?

Pvc İçme Suyu Borularımız 20mm - 400 mm çap aralığında ve 6-8-10-16 Bar basınçlarda üretilmektedir. PVC İçme Suyu Borusu maliyet olarak Hdpe borulara göre daha üstündür. Döşeme kolaylığı ve uygulama maliyetleri daha düşüktür. Kuzeyboru olarak PVC basınçlı içme boru gurubunda en iyi fiyat en iyi kalite sloganı ile üretim yapmakta dünyanın bir çok ülkesine sevkıyat yapmaktayız.Üretilen tüm borular tek tek kalite testinden geçmekte ve kalite kontrol uygulaması sürekli yapılmaktadır.

PVC Basınçlı Su Boruları ve Ekleme Parçaları

PVC basınçlı Su boruları Geçme Muflu ve Yapıştırma Muflu olarak 20 mm den 400 mm'ye kadar TS 274-2 En 1452-2 standartlarında üretilen ürünlerimiz isteğe göre DIN 8061-8062 ve ASTM 1477 standartlarında da üretilebilmektedir. Düzgün, pürüzsüz, homojen, iç yüzeyleri bakteri üretmez, koku yapmaz Sağlık Bakanlığı Gıda maddeleri tüzüğüne uygundur.

VC, uygun ve gerekli katkıların yardımıyla oluşturulan uzun ömürlü, hava şartlarına karşı dayanıklı ve sağlam bir plastik alaşımdır.1875 yılında geliştirilmeye başlanan PVC, sanayi üretiminde 1930 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Dünya çapında yılda yaklaşık 23 Milyon / ton, Avrupa da ise yaklaşık 5,5 Milyon ton/yıl tüketilmektedir. PVC boru hammaddesi, %57 klor ve %43 etilen reaksiyona girerek elde edilmektedir. PVC boru hammaddesi, üretiminde daha az petrol ürünlerinin kullanılması açısından büyük bir avantaja sahiptir. PVC Boru hammadde fiyatları petrol dünyasına bağlıdır, ancak petrol rezervlerinin daha az kullanım imkânı sağlaması, hammadde fiyatının petrole bağımlılığını azaltır. Düşük maliyetli ve esnek bir yapıya sahip olması nedeniyle temiz su ve atık su endüstrisinde boru hatları için çok yaygın kullanılır. Sağlık sektöründe de kullanıma girmiştir. Yaygın olarak hemen hemen her alanda kullanılır.PVC, “Poli Vinil Klorür” kelimesinin kısaltılmış şeklidir ve PVC boru hammaddesi birçok olumlu özelliklere sahip bir polimer türüdür. PVC hammaddesi, kaya tuzunun elektroliz edilerek ayrışması sonucu ortaya çıkan klor gazı ile petrolün damıtılması sonucu ortaya çıkan etilen gazın reaksiyona girmesiyle elde edilen küçük molekül yapısı olan Vinilklorid oluşur. Vinilkloridlerin birleşerek oluşturduğu büyük moleküle ise polivinilklorid (PVC) denir.

PVC Boru Avantajları

Su Kalitesi

PVC su dağıtım ve iletim, tüketici ürünleri ve tıbbi uygulamalarda dünyada kullanım için onaylanmıştır. PVC boru, aldığı kadar suyu temiz ve saf olarak verir. Taşıdığı suya tat veya koku vermez. Metal borular gibi suyla tepkimeye girmez.PVC nin pürüzsüz iç duvar yüzeyi, biyofilm oluşmamasını sağlayarak su kirliliğini önler.

Korozyona Direnç / Dayanıklılık

PVC basınçlı su boruları, yer altı dış korozyona ve iç boru korozyonuna dayanıklıdır. Bu, metal borular için standart prosedür haline gelen korozyon koruma yöntemlerini belirtme ihtiyacını ortadan kaldırır. PVC borularla birlikte kullanılan torbalar delindiğinde veya yırtıldığında, ince kaplamalar veya astarlar hasar gördüğünde PVC basınçlı su boruları dayanıklılıktan ödün vermez. Sistem tasarımı ve kurulumu, tek bir duvar, dayanıklı boru malzemesi ile basitleştirilmiştir. Sıhhi kanalizasyon için, PVC boru, evsel ve endüstriyel atık suda bulunan hemen hemen tüm kimyasallara dayanıklıdır. Buna ek olarak, PVC boru erozyona ve aşınmaya karşı oldukça dirençlidir.

Sızdırmaz Eklemler

Çoğu su dağıtım uygulaması için PVC boru ve sıhhi kanalizasyon, sızıntı yapmamak için tasarlanmış derz dolgulu, contalı derzlerle dizayn edilmiştir.PVC borular, su dağıtımı için kullanıldığında, değerli temiz içme suyu kaybını önler. Kanalizasyon için kullanıldığında daha az sızıntı, yer altı suları kirliliği olasılığı anlamına gelir. Su geçirmez eklemler, arıtma tesislerinde sızıntıyı önemli ölçüde azaltır.

Üstün Akış

PVC'nin iç korozyona direnci, tüberkülasyonun, hidrolik kapasitesini düşürebilen ve pompalama maliyetlerini artırabilen ürünler yoluyla korozyon oluşumunu ortadan kaldırır. PVC boru pürüzsüz iç duvar yüzeyi sıvı sürtünmesini ve akış direncini en aza indirir. Temizlik ve bakım ihtiyacı azaltılarak işletme maliyetleri azaltılır.

Ağırlığa Karşı Üstün Mukavemet Oranı

Bir metal veya beton boru karşısında bir PVC boru üretmek için daha az malzeme gerekiyor. Bu ağırlık avantajı oldukça önemlidir. PVC'yi daha ekonomik hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda kaynakları korur, nakliye maliyetlerini düşürür, kurulum için gerekli zamanı basitleştirir ve azaltır ve montaj ekipleri için yaralanmaların sayısını ve ciddiyetini düşürür.

Paylaş:

Tags:PVC, Boru, İçme, Contalı

Yorumlar
  • Yorum Profili
    Sedat Taşpınar:
    23/02/2017

    Çok güzel bir açıklama olmuş elinize sağlık umarım işimiz olursa sizin firmadan alacagımızdan emin olabilirsiniz.İyi çalışmalar diliyorum

Yorum Yaz