Alın Kaynak

Ankara Alın Kaynak Nedir?

Ankara Belinay alın kaynak olarak bizler müşterilerimizin taleplerinin en iyi şekilde karşılamasını sağlamakta elimizden gelen gayreti sunmaktayız.

Şirketimiz Alın kaynak işçilik fiyatları konusunda ve bu sistemlerin yönetilmesi ve kullanılması bakımından elimden gelen bütün gayret ve çaba çerçevesinde kaliteli ve tecrübeli çalışanları sayesinde hizmetlerinin kalite ile ulaşarak insanların verimli bir hizmet olmasını sağlamayı hedeflemektedir.

Alın kaynak işçiliği her zaman belirli standartlarda firmanın potansiyeline göre en iyi şekilde sunulması gerekmektedir. Alın kaynak işçiliği Ankara işlemleri belirli gün ve cihazın uygun ünitelerinin seçilmesi ve buna göre belli standartlar çerçevesinde gerçekleşen bir hizmet olmaktadır.

Alın kaynak işlemi sıcak su altında maddelerin sıvı hale getirilerek boruların alın alına birbirine kaynatılması ile gerçekleştirilen bir işlem olmaktadır. Ankara Alın kaynak makinelerinin ısıtıcı rezistansları aracılığı ile boru ağız kısımlarının standartlara göre eritilerek ve ardından ısı resistanının çıkartılarak boru ağızlarının birbirine standart basınç düzlemi ile birbirini baskılayarak ve bu baskılama sonucunda sağlıklı bir alın kaynak işçiliği gerçekleştirilerek yapılan bir hizmet olmaktadır.

Belirli ölçü ve düzen çerçevesinde Alın kaynak işçiliği'nin makineleri belli standartlarda sunulmaktadır. Alın kaynak makineleri genel olarak 4 üniteden oluşmaktadır. Bu ünitelerin hangi amaçlarla kullanıldığı sizlere detayıyla paylaşıyoruz.

Alın Kaynağı Ünitleri

 • Hidrolik Ana gövde : Polietilen boru veya ek parçaların kaynak yapılabilmesi için sabit bağlantısının yapılmasını sağlamaktadır.
 • Hidrolik Pano ( Ünite ) : Kaynak yapılacak yüzeylerin, uygun kaynak parametrelerinde ve uygun basınçlarda yapılabilmesi için kaynak basınçlarının sağlandığı ünitedir.
 • Traşlama Ünitesi : Kaynak yapılacak yüzeylerin sağlıklı kaynak yapılabilmesi için pürüzsüz olması gerekmektedir. Traşlama ünitesi alın yüzeylerdeki fazlalık talaşları üzerindeki bıçaklar aracılığı ile alarak yüzeyi kaynak yapmaya uygun hale getirir.
 • Isıtıcı Rezistansı : Kaynak yapılacak yüzeylerin homojen bir şekilde yapışabilmesi için uygun sıcaklıkta ısı vererek hammaddeyi istenilen standartlarda eriyik haline getirir.

Alın Kaynak Uygulaması

Ankara alın kaynak işçiliği işlemlerinin belirli standart ve deneyim çerçevesinde uygulanması çok önemlidir. Ortamın ve hava şartlarının uygun olması ve bu olumsuz ve olumlu şartların korunması gerekmektedir.

Alın kaynak işçiliği yapılmadan önce bulunacak bölgenin güneş ve rüzgar hatta nemli bir bölgede bile düzensiz ısınmaya neden olabilmektedir. Bu da kaynak işleminin kalitesiz ve olumsuz yönde etkileneceği anlamına gelmektedir.

Alın kaynak işlemini gerçekleştirecek olan operatörün deneyimli ve eğitimli bir birey olması gerekmektedir. Ankara alın kaynak işlemi her zaman boruların aynı tür malzeme ve basınç kalınlığında olmasının gerekmektedir. Gerekli kontroller ve denetimleri yapacak olan operatörlerimiz her aşamayı planlı ve dikkatlice gerçekleştirmektedir.

Ankara alın kaynak işçiliğinde taleplerin olduğu bir ilimizdir. Şirketimiz başkentte yer almakta veAlın kaynak işçiliği fiyatlarını belirli standartlara göre belirlemekte ve kaliteli işçiliği ile hizmet almak isteyenlere sunmaktadır.

Paylaş:
Yorumlar
 • Yorum Profili
  Sedat Taşpınar:
  23/02/2017

  Çok güzel bir açıklama olmuş elinize sağlık umarım işimiz olursa sizin firmadan alacagımızdan emin olabilirsiniz.İyi çalışmalar diliyorum

Yorum Yaz